info@uzmansogutma.com
Tel: (+90) 0542 278 5559
Pastane Dolapları Nedir? Fiyatları ve Çeşitleri
1 Yorum 11 Haz 2023 15757
Tahmini Okuma Süresi:7 Dakika

Pastane Dolapları

Pastane dolapları nedir? Nerelerde kullanılır? Hangi pastane dolapları tercih edilmelidir? Pastane dolaplarında en önemli faktör nedir? Sizleri tüm bu konularda aydınlatacağız.

Pastane dolapları bir çok farklı alanda kullanılmaktadır. Ayrıca bir çok farklı isimle de bilinir. Pasta teşhir dolabı modelleri:Ahşap, ayaklı, bombeli, boy, butik, buzkap, büyük, börek, cafe, cam, camlı, cephe, dik, çikolata, dikdörtgen,  ekler, dönen, döner, kare pasta dolabı şeklinde uzayıp gitmektedir. Ancak genel adı pasta dolabıdır.

Pastane dolabı nedir? Pastane dolabı cafe, lokanta, tatlıcı ve benzeri işletmelerin ürünlerini depoladığı ve teşhir ettiği dolaplardır.

Bu dolaplarda sunulan bazı ürünlerin oda sıcaklığında tutulmasında bir sakınca yoktur. Bazı ürünlerde çikolata ve benzeri maddelerinin erimemesi nedeniyle bir endüstriyel soğutma sistemi kullanılmaktadır.

Börek, poğaça teşhir tezgahı da bu dolapları ısıtmalı olan versiyonlarıdır. Simit poğaça teşhir dolabı ısıtmalı veya ısıtmasız olabilir. Pasta ekmek dolapları da fırıncılar tarafından kullanılmaktadır.


Cephe pasta dolapları işletme ön camı ile birleşik üretilmektedir. Adını cephe almasının sebebi budur. Köşe pasta dolabı olarak da bilinir. Cephe pasta dolabı daha çok kurabiye, kuru pasta ve baklava türevi ürünler için kullanılmaktadır. Yaş pasta veya çikolatalı pasta tarzı ürünler yaz mevsiminde deforme olabilir.

Buzkap, by kitchen, empero sevel, starbucks, şenox, uğur, pasta dolabı benzer firmalarıdır.

Camlı pastane dolabı bir işletmenin önyüzüdür.
Dikey, dikdörtgen, yatay ve kare olarak istenilen ölçülerde hazır pasta dolabı üretilebilir.

Pastane Dolapları Fiyatları

Pasta dolapları fiyatları kullanım amacı, soğutma kapasitesi ve büyüklüğüne göre değişmektedir. Kiralık pasta dolabı alan yerler friencheising firmalardır. Bu firmalar şubelerine kiralama veya sözleşme kapsamı içerisinde hibe ederler.

Pastane Dolabı Modelleri

Sahibinden, letgo,  gittigidiyor, n11 tarzı sitelerde de bulunmaktadır.

Kayseri, Konya, Gaziantep, Osmaniye, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Mersin, İstanbul, Samsun olmak üzere Türkiyenin bütün illerine hizmet vermekteyiz.

Küçük pasta teşhir dolabı minimum 1 metre olarak üretilmektedir. Mini pasta dolapları küçük işletmeler için çokça tercih edilmektedir.  Özel üretim olarak L pasta dolabı üretilir. Talebe göre oval olarak da üretilmektedir.

Pasta dolabı derece ayarı içerisindeki ürünün erime sıcaklığına göre ayarlanmaktadır. Derece ayarlama işlemi mevsimsel olarak takip edilmelidir. Güneş alan bölgelerde camı veya perdeyi kapalı tutmak yerine pasta dolabı derecesi artırılarak vitrin görünümü kapatılmamalıdır.

Dönerli pasta dolapları ise zemin üzerinde dönen camlı silindir içerinde pastaların sergilendiği dolaplardır.

Pasta dolabı imalatı için firmamızdan fiyat alabilirsiniz. En ucuz, en uygun ve en kaliteli dolap teklifini alacaksınız.

 

Pasta dolapları metre fiyatı modelleri arasında farklılık göstermektedir.

Pasta dolabı motoru soğutma çevrimini başlatan ana elemandır. Pasta dolabı ölçülerine göre motorun büyüklüğü değişmektedir.

Pastane Dolapları Özellikleri

Pasta dolabı servisi olarak tamiri ve imalatı firmamız tarafından yapılmaktadır. Pasta dolabı sıcaklığı, soğutma ayarı ve bakımı için bizleri arayabilirsiniz.

Set üstü yani tezgah üstü pasta dolapları daha çok baklava, saray burması, burma kadayıf, sütlü Nuriye, tulumba tatlısı, fıstıklı kadayıf, bal badem,  Kemalpaşa, şekerpare benzeri tatlılar için kullanılır.


Pasta dolapları görsel açıdan şık tasarıma sahip olmalıdır. Pasta reyon dolapları ile ürünlerinizi sergileme için sizlere bir çok model sunmaktayız. Ön yüzü logonuz veya firma isminizle işlemeli dolaplar işletmeler tarafından çok tercih edilmektedir.

Saklama ve sergi amacıyla kullanılan bu dolapları müşterilerinize güzel bir sunum için süslemelisiniz.
Pasta dolabı süsleme yapımından daha önemli konu temizliğidir. Pastaneye gidip tozlu rafları ile karşılaşıp bir ürün almadan çıkmışlığım olmuştu.

Pasta soğutucu dolapları temizliği süslemenin ilk adımıdır. İkinci süsleme öncesi yapılması gereken konu ise aydınlatma sistemleridir.

Pasta teşhir dolabı ikinci el veya sıfır alırken ışıklandırılmasını kontrol etmelisiniz.

Pasta vitrin dolabınız eğer aydınlatması düşük ise yapışkan bantlı led aydınlatma alarak ışıklandırabilirsiniz. Pastahane dolabı ne kadar aydınlık ise o kadar dikkat çekici ve göz alıcı olacaktır. Şık tasarım ve ışıklandırma pasta dolapları için en önemli etkendir. Pastane dolabı yapan firmalar arasında en şık tasarımları sizlere sunmaya devam ediyoruz.

İmalatımız olan cam dolap tüm işletmenizin duruşunu değiştirecektir. En kaliteli malzemeleri kullanarak ürettiğimiz pastane dolapları sizlerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecektir. Pastane dolap modelleri arasında istediğinizi seçin sizin için üretelim. Pastane dolapları fiyatları yapımı ve montajı ile birlikte tek fiyat alabilirsiniz.

 

Pastane soğutma dolapları fiyatları görsel olarak tatmin edici olmalıdır. Müşteri çekici bir vitrin istiyorsanız sergilediğiniz ürünlerin kalitesinden de son derece emin olmalısınız. Pastane vitrinleri ğer müşteri çekici bir özelliğe sahip değilse işletme zarar etmeye mahkumdur.

Satılık pastane dolabı almadan önce tüm bu faktörleri göz önünde bulundurunuz.
Süsleme konusu çok dağıldı süsleme konumuza dönelim. Pastalarımıza şık etiketler tasarlayabiliriz bu etiketlerde notlar olabilir. Veya fiyat etiketlerinin yazdığı etiketleri farklı bir tarzda yapabilirz.

Set üstü pasta dolabınızın üzerinde fanus kapaklı farklı model ürünler sergileyebilirsiniz. Aynı zamanda sarı ve mor meyveler ile meyve tabağı görünümünde bir dekor yapabilirsiniz gözle görülebilen bir yere.
Tozlanma ihtimali olan ürünleri şık bir tasarım ile şeffaf jelatin kullanarak kaplayabilirsiniz. Set üstü soğuk teşhir dolabı içerisinde dondurma veya çikolatalı tatlıları sergileyebilirsiniz.

Soğuk teşhir dolabı tercih edilme sebeplerinden biride tazeliktir. Üzerinde çilek ve benzeri ürünler bulunan pastalar soğuk teşhir ünitesi sayesinde çekici özelliklerini kaybetmezler. Meyveli ve Çikolatalı pastaların dışında sütlü tatlı benzeri tatlıların bozulmasını engeller.

 

Tatlı teşhir dolabı kaliteli ve şık bir görünüme sahipse bu işletmeniz için iyi bir izlenim bırakacaktır.

Tezgah üstü pasta dolabı fiyatları hakkında  detaylı bilgi ve en uygun fiyat teklifi için bizi arayın.

Ürün teşhir dolabı sizlere ne gibi artılar sağlar?

Örneğin vitrinli pasta dolabı sahibisiniz. Ancak içerisinde ne konursa konulsun bozuluyor, soğutmuyor veya şık durmuyorsa bu sizleri zarara uğratabilir.

 

Yaş pasta dolabı daha çok meyveli ve kremalı pastaları içerisinde tutmaktadır.

Yaş pasta dolabı 2. el satışları da yapılmaktadır.

Bu dolaplarda derece ayarlama önemli bir konudur. Bazı pastalar alındığı anda yenilmek istendiği için çok soğuk olmaması gerekmektedir. Yaş pasta dolabı fiyatları için en uygun teklifi pasta dolabı yapan firmalar arasında bizlerden alabilirsiniz. Yaş pasta dolap modellerimiz en şık görünüm ve ışıklandırılmış geniş iç hacmiyle göz dolduruyor.

Yaş pasta dolabı imalatı konusunda uzman ekibimizle yatay, yuvarlak, köşe yaş pasta dolapları üretiyoruz.

İkinci el pasta dolabı almadan önce mutlaka bir soğutma sistemi uzmanına göstermelisiniz.


İkinci el pasta teşhir dolabı alınmamasının bir diğer nedeni ise işletmenin duruş ve dekoruna uymama riskidir.

İkinci el tatlı dolabı aldığınızda ve işletmenize kurduğunuzda mutlaka bakımını yaptırarak tekrar çalıştırınız. İkinci el yaş pasta dolabı fiyatları ile sıfır fiyatları arasında çok bir fark yoktur.

Not:İkinci el yaş pasta dolapları veya sıfır imalatı için bizlerden fiyat ve bilgi almak için arayabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR:

+Pastane dolabı soğutmuyor?
Pasta dolapları, gaz bitmesi, fan arızası ve sıcak ortamda düşük derecede çalıştırılması nedeniyle soğutmuyor olabilir.

+Pasta dolaba ( buzdolabı ) konur mu?

Pasta dolapları evlerimizdeki buzdolaplarına oranla biraz daha sıcak bir ortamdadır. Buzdolabına konabilir. Ancak çıkarıldıktan sonra bir müddet bekletilmesi gerekmektedir.

+Pastane teşhir dolabı kaç derece olmalı?
Yaş pasta dolabı derecesi kaç olmalı sorusu sıkça sorulmaktadır. Ortalama 5 ile 10 derece arasında olması yeterlidir.
+Pastane dolabı nasıl yapılır?
Pasta dolabı kullanılacak alana göre önce projesi çizilir. Sonrasında malzemeleri üretilerek işletmenize getirilerek kurulumu gerçekleştirilir. Bu işlemlerden sonra soğutma sistemlerinde her hangi bir arıza olup olmadığı kontrol edilir. Test sonrası dolap kullanıma hazırdır.

+Pastane dolabı neden buhar yapar?
Buharın oluşması için belirli şartlar vardır. Belirli sıcaklığa ulaşan sıvı buharlaşır. Dolap içerisindeki soğuk hava dolap dışındaki sıcak havanın etkisiyle buharlaşır.  
+Pasta dolabı neden terler?

Pasta dolabı genel olarak kış aylarında ortamın sıcak olması nedeniyle terleme yapar. Bunun nedeni ise işletme içerisindeki sıcaklığın dolap içerisindeki sıcaklıktan çok yüksek olmasıdır.
+İkinci el pastane dolabı fiyatları neden tercih edilmiyor?
Cafe ve pastane benzeri işletmelerin şık görünüme sahip olmaları açısından genellikler sıfır imalatı tercih edilir.

Not:Pasta dolabı AutoCad (dwg ) projesi çizimi eklenecektir.

Tavsiye Yazı: Soğuk Hava Deposu Fiyatları

Tavsiye Yazı: Evaporatör Nedir?

Tavsiye Yazı: Kondenser Nedir?

Tavsiye Yazı: Soğuk Hava Deposu İmalatı  • Beğendim Paylaşıyorum
Bu yazıya puan vermek istermisiniz ?
7 Oy Kullanıldı: Yazı Puanı 4,4

Bir Yorum Bırak

1 Yorum
Mustafa badıllı

2 metre yaş pasta kuru pasta dolabı ne kadar olur yer urfa elinizde ikinci el varmı varsa fiyatı ne kadar

18 Şub 2021 tarihinde yazıldı.