info@uzmansogutma.com
Tel: (+90) 0542 278 5559
Soğuk Hava Deposu Nedir - İmalatı - Fiyatları Nasıl Belirlenir?
23 Yorum 27 Mar 2023 65405

Soğuk Hava Deposu

Soğuk hava deposu nedir? Fiyatları ne kadar? Uygun maliyetli nasıl yapılır? Nasıl kurulur? Nelere dikkat edilmelidir?  Projesi nasıl çizilir? Ne kadar elektrik tüketir? Tüm sorularınıza cevap bulacaksınız.

Soğuk hava deposu nedir?

Sıcak ortamda tutulduğu takdirde zarar görecek veya bozulacak ürünlerin daha uzun süre korunması amacıyla soğutma sistemi kurulan bölüme soğuk hava deposu denir.

Soğuk ortamda muhafaza edilmediği takdirde özelliğini kaybeden bir çok ürün mevcuttur. Bu depolarda 4 mevsim meyve sebzelerinden limon, muz, elma, domates gibi bir çok çeşit meyve saklanmaktadır.
Aynı zamanda sığır eti ve tavuk eti gibi hayvansal gıdalar da eksi derecelerde bu depolarda saklanır. Kısaca ihtiyaç olunan her alanda kullanılmaktadır.
Soğuk hava deposu nedir kısaca açıkladık. (Araştırılmış en kısa ve sade açıklamadır.)

Soğuk Hava Deposu Derece

Soğuk Hava Deposu Yapımı Malzemeleri

Soğuk hava deposu yapımında kullanılan malzemeler ve işlemleri basitçe anlatalım. 


Panel
: Sac ve Poliüretan köpük ile yapılan ısı yalıtımı malzemesidir. İki yüzü sac ve ortası köpük dolgulu duvar ve çatı malzemesi olarak kullanılan yapılardır.


Soğuk Hava Deposu Kapısı
: Soğuk hava deposunun panel kısmının dışında ki bir diğer ürünüdür. Bu kapılar hava geçirmez içeriden ve dışarıdan kolay açılabilir kilitli kapılardır. Kapı kenarları esnek ve çok  sağlamdır.

Soğuk Hava Deposu Kapısı
Kompresör
: Soğutucu akışkanı basınçla kondensere gönderen ve bu döngünün devamlı olmasına sağlayan motordur..

Kondenser
: Basınç ile gelen akışkan gazı yoğunlaştırarak sıvı hale dönüştürmektedir. Bu esnada soğumuş olan sıvı ortamdaki sıcaklığı çeker.

Aydınlatma Lambası
:Soğuk hava deposu veya soğuk odanın aydınlatılmasını sağlar.

Isı Ayarlama Termostatı
: İstenilen derece de oda soğukluğunu ayarlamamızı sağlar. Artık dijital termostatlar ile çok daha kolay ısı ayarlaması yapılabilmektedir.

Soğuk hava deposu çalışma prensibi kompresör tarafından basınçlanan soğutucu akışkanın yoğunlaştırıcı tarafından soğutulmasıdır. Aynı işlem devirdaim yapar.

Soğuk hava deposu imalatı nasıl yapılır? 

Soğuk hava deposu nasıl yapılır basit ve doğal bir şekilde anlatalım. 
Soğuk hava deposu projesi için yer tespiti, kullanım amacı, istenilen büyüklük gibi bilgiler edinilir. Yapımı için öncelikle proje çizimi gerçekleştirilir. Cihaz seçimi yaparken kullanım alanı iyi düşünülerek cihazları ona göre seçmek gerekir. Motoru, kapıları, dijital termostat, duvar için panel, fan motoru ve fanı temin edilir. 

Malzeme üretimi ve tedarik işlemlerini tamamladık. 

Hazırlanan fizibilite çalışmalarından sonra zemin paneli ayarları yapılır. Zemin izolasyonu: boyutları belirlenmiş panel soğuk odanın zemini ve duvarlarına standartlar çerçevesinde montajı yapılmalıdır. Bu işlemler sonrası kapı montajı yapılır. Soğuk odalar da seksiyonel kapı kullanılmaz. Soğuk oda yapan firmalar tarafından soğuk oda kapısı sürgülü çeşitleri daha çok tercih edilir.

Ve proje aşağıdaki adımlar izlenerek gerçekleştirilir.
Eğer eksik veya tartışmaya açık bir konu varsa yorum olarak bizlere yazabilirsiniz.

Soğuk Hava Deposu Kurulumu

Soğuk hava deposu Kurulumu aşağıdaki adımlar izlenerek gerçekleştirilmektedir.

Başlıyoruz.
Soğuk hava deposunun kurulacağı yer zemininin yalıtımı ve izolasyon işlemi gerçekleştirilir.

Soğuk Depo

Sonrasında ise soğuk hava paneli  mantolama işlemleri gerçekleştirilir. Soğuk hava deposu imalatında  soğuk hava paneli  mantolama işlemi çok önemlidir. Panel bağlantı noktalarının sağlamlığı ve hava geçirmez özelliği korunmalıdır.  

Soğuk hava deposu maliyeti panel kalitesi ile artar.  Soğuk hava panel fiyatları sac kalınlığı ve poliüretan köpük yoğunluk derecesi ile değişir. Soğuk hava deposu maliyeti 2019 yılında artan demir fiyatları ile yükselmiştir.


Soğuk hava deposu imalatı sonraki aşaması ise soğuk hava deposu motorudur. Soğuk hava deposunun motoru daha çok tavana monte edilmekte ve yerden tasarruf sağlanmaktadır. Soğuk hava deposu fiyatları motor büyüklüğüne göre artar veya azalır.


Soğuk hava dolabı imalatında en çok dikkat edilmesi gereken ve en önemli parça motordur. Soğuk hava deposu üreticileri kondenser ve evaporatör olarak tercih etmektedirler. 

Soğuk hava deposu kapısı montajı ile işlem devam eder. Sürgülü ve normal kapı olarak 2 çeşit soğuk hava deposu kapısı vardır. Kapı montajında soğuk havanın dışarı çıkmamasını sağlamak için özen gösterilmektedir.


Soğuk hava deposunun bir sonraki aşaması ışıklandırılmasıdır. Genellikle kapı girişine anahtarı konularak yapılmaktadır. Soğuk hava deposu üreticileri daha çok floresan lamba tercih eder. 


Soğuk hava deposu üretimi bir sonraki aşaması ise soğukluk derecesini gösterme ekranıdır. Bu cihaz dijital göstergeli ekrana sahiptir. Soğuk hava depo kapısı önünde görülebilecek bir noktaya yerleştirilir. Soğuk hava deposu fiyatları kullanılan malzemelere göre artış gösterebilir. Örneğin soğuk hava deposuna kamera kurulumu soğuk hava deposu fiyatlarını etkiler.

Soğuk hava dolabı  derece ekranının takılması sonucu kurulum tamamlanmıştır. Satılık soğuk hava deposu alınırken derece ekranının sağlam çalışır olduğundan emin olunmalıdır.
Kurulum sonrası test işlemi yapılır. 

Test işleminde soğuk hava deposu soğutma hızı, Soğuk hava deposu motor sesi, derece ekranı kontrol edilir. 
Soğuk hava deposu üretimi bitmiş olur.

Soğuk hava deposu fiyatları için arayınız..


Soğuk Hava Deposu Yapımı Hakkında 50 İPUCU

-Kapı kolu kilidi, aydınlatma, derece ayarlama,  dış ünite, iç ünite ve aksesuarları uzun ömürlü olacak şekilde seçilmelidir.

-Soğuk hava depoları çalışma prensibi tüm soğutma sistemlerinde olduğu gibidir.

-Kargo ve lojistik şirketleri de soğuk hava deposu bulunan araba ile dağıtım yapmaktadır. 

-Soğuk hava deposu arızaları veya ayarları için bizleri aramaktan çekinmeyin.

-Büyük soğuk hava depolarında insanlar günlük giysileri ile çalışamazlar. Bu ortamlarda çalışanların ayakkabıları, tulumu, elbiseleri, eldiveni ve montu vardır. Özellikle yeleği ve montları sonra diğer ekipmanları soğuğa dayanıklı olmalıdır.

-Soğutma sistemlerinde boru çapı hesabı akışkanın debisine göre yapılmaktadır.

-Soğuk oda boyutları 2m kareden başlayarak istenilen boyutlarda üretilmektedir.

-Bazı soğuk hava depoları -4 ve -18 derece soğuklukta kullanılırken bazı soğuk odalar +4 ve 5 derecelerde kullanılır. Bu soğuk odalarda buzlanma olması istenilen bir durum değildir. Bu sorun genelde fan arızasından kaynaklanmaktadır. 

-Yönetmeliği, güvenlik talimatı ve kullanım kılavuzu kapıya mutlaka asılmalıdır.
-Meyve sebze depoları için derece ayarları çok önemlidir. Donma tüm meyve ve sebzeleri çöp edebilir.


-Soğuk hava deposu elektrik maliyeti motor gücüne ve evaporatör sayısına göre değişir. Alanın hacmine göre evaporatör sayısı artar ve enerji sarfiyatı yükselir.

-Soğutucu akışkanı bitmiş tüplere gaz basma işlemi uygulanır.

-Derece göstergesi çalışmaması durumlarında ilk önce termostat kontrol edilmelidir.

-Enerji tüketimini düşürmek için iyi araştırılmış bir yer seçimi ile güneş enerjisi yardımıyla elektrik üretilebilir.

-Soğuk hava deposu ısı dereceleri belirli aralıklarla kontrol edilerek ısı kaybı hesabı yapılır.
-Büyük işletmelerde ısı takip formu veya ısı takip sistemi ile kontrol sağlanır. Bu kontroller ısı yalıtımında bir kaçak veya ısı yükü hesabında hata olup olmadığını tespit eder.

-Soğuk hava deposu inşaatında iş güvenliği firmamız tarafınca hassas olduğumuz konulardandır.


-Soğuk hava deposu enerji tüketimi kompresör kaç kw elektrik tüketiyorsa o kadardır. Led aydınlatma ve termostat enerjisi buna dahil değildir.

-Soğuk hava deposu mimari projesi çizimi uzman ekibimizce yapılmaktadır.

-Soğuk hava deposu nemlendirme cihazı sayesinde dış üniteden gelen basınçlı su parçalanır. Bu milyarlarca parça sis haline gelir. Ve bu şekilde nemlendirme işlemi tamamlanır.

-Soğuk hava deposu örnek projeler eklenecektir.

-Projede ne kadar alan isteniyorsa yüksekliği ona göre ayarlanmaktadır.

-Soğuk hava deposu zararları arasında ürünlerde tad ve doğallığının kaybolduğu söyleniyor. Ürünler tüm doğallığını korumasa bile tadından hiçbir şey eksilmiyor.

-Soğuk hava depolarının içlerini kontrol edebilmek için izleme kameraları kurulumu yapılır.
-Kapı önünde uyarı levhası bulundurmalı veya zil uyarı sistemi kullanılmalıdır. Bu sistem çalışanları ve işvereni korumaktadır. Aynı zamanda çalışma saatleri içinde ve dışında soğuk oda izlenebilir.


-Soğuk hava deposu raf sistemleri fiyatları rafların yüksekliği ve raf sayısına göre değişmektedir. 

-Soğuk hava deposu ruhsat işlemleri belediyeden alınmalıdır. Herhangi bir kaza durumu için sigortası yaptırılmalıdır. Ruhsatı olmadan faaliyet göstermesi yasaktır.

-Soğuk hava deposu tarihçesi çok eskilere dayanmamaktadır. Geçmişte yaz mevsimlerinde soğuk muhafaza edilmesi gereken ürünler mağara gibi alanlarda saklanırdı.

-Soğuk hava deposu tesisatı teknik özellikleri ve teknik şartnamesi içeren evrak işletmenizde bulundurulmalıdır.


-Şok soğutma nedir? Şok odası içerisindeki ürünleri yüksek hızda -20 derecelere getirme işlemine şok soğutma denir.

-Soğuk hava deposu üreticileri arasında en uygun teklifi almak için bizleri arayabilirsiniz.

-Soğuk hava deposu soğutma yükü hesabı alanın hacmi ile soğutma sistemi performansı karşılaştırılarak yapılır.

-Soğuk hava deposu giderleri olduğu kadar getirisi de olan bir sistemdir. Kiralık olarak bir alan veya deponun tamamını vererek gelir elde edebilirsiniz. Projenizin planı çizilirken kiralık verme ihtimalini düşünmelisiniz. Kiralık ücretleri belirlerken depo hacmi ve kiralanan alan ile birlikte elektrik giderleri hesaplanmalıdır.

-Hava perdesi nemlendirici tarafından oluşacak damlaları gidermeye yarar.

-İnsanlar ufak bir pratik hesap yaparak ne kadar kar ederim diye düşünüyor ancak bilinmeyen sektörde hesaplar tutmayabilir.

-Soğuk hava deposu hava perdesi rezistansları istenilen ölçülerde rezistans üstüne sıkça sarılmaktadır.

-Soğuk hava deposu risk değerlendirmesi yapılmadan herhangi bir proje tasarımı veya çizimine başlanmamalıdır. Soğuk hava deposu risk analizi örneği için bir depo sahibinden fikir alabilirsiniz.


-Soğuk hava deposu otomasyonu ve hesaplama tablosu slayt ve excel formatında sayfanın altına eklenecektir.

-Soğuk hava deposu metrekare maliyeti 3000 tl ile 5000 tl arasındadır.


-Endüstriyel soğutma sistemleri geçtiğimiz iki yıl içerisinde artan bir grafik çizmektedir. Ancak soğuk hava deposu maliyeti 2018 ve 2019 yıllarından sonra artan demir ve dolar bazlı ihraç ürün ücretleri nedeniyle artış göstermektedir.

-Dünya üzerindeki kıtlık oranlarının azalması soğutma sistemleri faydaları arasındadır. Bu şekilde gıda ömürleri artmakta ve talep olmayan ürünler bozulmadan bekleyebilmektedir.

-Soğuk hava deposu firmaları arasında en uygun fiyatları almak için arayınız. 

-Soğuk hava deposu ve soğuk oda sistemleri hakkında tez yazabilirim.
-Soğuk hava deposu proje örneği çizimi yüklenecektir (dwg).

Sebze ve meyve soğuk hava depoları dört mevsim istediğimiz ürünü yememizi sağlamaktadır. Belirli soğuklukta tutulan soğuk hava depolarında envai çeşit ürün belirli bir süre boyunca bozulmadan saklanır.

Tüm bu ürünler dondurulmadan aylarca bekletilir ve sonra ülke pazarına çıkarılmaktadır. Dört mevsim domates, salatalık biber gibi sebzelerin buunması bu depolar sayesinde sağlanmaktadır.

 Soğuk hava depoları olmadan önce elma, armut, ayva gibi meyveler saman içinde muhafaza edilirdi. Hayvanlara verilen bu samanlar kış aylarında meyvelerin donmasını engellemektedir.

Günümüzde ise bu durum teknolojik gelişmeler ve soğuk hava depoları ile daha temiz ve kontrol edilebilir hale gelmiştir.

Meyve ve sebze soğuk hava deposu fiyatları soğutulacak alanın hacmine göre değişmektedir. Aynı zamanda mekanın ısı yalıtımı soğutma hızını artıracak veya azaltacaktır. Yaz aylarında sıcaklık oranı çok yüksek olan bölgelerde soğutma maliyetleri de artacaktır.

Meyve sebze soğuk hava deposu yalıtımı iyi ise soğutma sistemi aylık maliyeti düşmektedir. Ancak aksi durumda aylık gideriniz artacaktır. Meyve Sebze Soğuk hava deposu fiyatları belirlemede alanın hacminin etkili olduğunu söylemiştik.

Bu alan hacmine göre soğutma sisteminin gücü ve etkisi belirlenmektedir. Eğer soğuk hava deposu küçük ise ve ısı yalıtımı sağlam ise daha uygun maliyetli bir soğutma sistemi kurulabilir.


Ancak hacim büyük, ısı yalıtım zayıf ve hava yalıtımı kötü ise o zamana daha büyük bir sistem tercih edilmelidir.
Uygun maliyetli soğuk hava deposu yapılmak istenildiğinde soğutma problemi yaşanabilir.

Bu yüzden soğuk hava deposu soğutma sistemi seçimi yapılırken çok dikkatli olunmalıdır.

Soğuk hava depolarında muhafaza edilen meyve ve sebzeleri sizler için sıralıyoruz.

Kış meyve ve sebzeleri: Mandalina, portakal, greyfurt, nar, kestane, armut, turp, pırasa, havuç, ıspanak, lahana, limon,kivi, avokado, hindistan cevizi...
İlkbahar meyve ve sebzeleri: Çilek, kiraz, dut, marul, kıvırcık, yeşil soğan, yenidünya...

Yaz meyve ve sebzeleri: Karpuz, kavun, erik, şeftali, nektari, kayısı, üzüm, domates, salatalık, patlıcan, semizotu, enginar, karnabahar, kabak,  bezelye, vişne..
Sonbahar meyve ve sebzeleri: Ayva, muşmula, alıç, elma, incir, taze fasulye, kuru soğan, hurma...

 Tüm bu yukarıda saydığımız meyve ve sebzeler soğuk hava depoları sayesinde daha uzun süre tüketilmektedir. Hatta domates, salatalık gibi sebzeler seracılığında gelişmesiyle dört mevsim tüketilmektedir.

 Bazı sebze ve meyvelerin sadece mevsiminde lezzetli ve sağlıklı bir şekilde tüketilmesi tercih edilir. Ancak yoğun nüfus artışı ile oluşan talep dengesi buna el vermemektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Soğuk hava deposu bakımı nasıl yapılır?
-
Gaz basma hızı, yalıtımı, kapı kontrolü ile evaporatör kontrol edilerek yapılır.

Soğuk Hava Deposu Nedir?
-İhtiyaç duyulan her alanda soğutma işlemini gerçekleştiren oda görünümlü saklama depolarıdır.

Soğuk Hava Deposu Nasıl yapılır?
-Soğuk Hava deposu alt zemini, yan duvarları, tavanı, kapısı ve soğutma sistemi yerleştirilerek yapılmaktadır.

Soğuk hava deposu maliyeti 2020 ne kadar?

-Soğuk hava deposu maliyeti 2020 yılı 2x2 fiyatı 12499 liradır. daha büyük boyutlar için ana sayfamızda ki fiyatlar bölümünü inceleyiniz. 

Soğuk Hava Deposu Standartları

-Soğuk hava deposunun minimum değerlerdeki standartları en az 6 derece soğutmalı, termostat ve yalıtımı sağlam olmalıdır.

Satılık ikinci el soğuk hava deposu fiyatları nedir?
-Soğuk hava deposu fiyatları 2020 yılı için;
-2x2 Fiyatı: ₺,
-3x2 Fiyatı:₺,

-3x3 Fiyatı: ₺,

Soğuk hava deposu nasıl kurulur, nasıl olmalı, nasıl yapılır?
-
Hepsinin cevabı çok basit tüm yukarıdaki adımlar izlenerek kurulum yapılır.

Soğuk hava deposunda kullanılan gazlar?
-
Soğutucu akışkan nedir adlı makalemizde detaylı şekilde anlatılmıştır.

Soğuk hava deposu kaç derece olmalı?
-
Muhafaza edilmek istenen ürüne göre derece ayarlanabilmektedir.

Devlet destekli hibe ve yatırım teşviki varmı, teşvikleri neler?
-
Bayındırlık bakanlığı tarafından derecelendirilen şehirlerde kurulumunda 3 yıl vergi muhafiyeti, Kdv indirimi gibi yardımlar mevcut. Not: KDV ödemeleri iş bitirme belgesi sonrası verilmektedir.

Soğuk hava deposu işinde para varmı, karlımı, kaça mal olur, işi nasıl yapılır?
-
Alın teri ile yapılan her işte para kazanılır. Karlımı? Sektöre hakim iseniz ve bütçeniz varsa kar edebilirsiniz. Kaça mal olur? Boyutlarına göre değişir detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz. 

İşi nasıl yapılır? Eğer sektördeki tüm işlere (kaynak, elektrik, gaz basma vb gibi) hakimseniz yapabilirsiniz.

Soğuk hava deposu kurulumunda dikkat edilmesi gerekenler?
-
Proje tasarımı, depo hacmi net bir şekilde belirlenmelidir. Küçük gelmesi durumunda ekstra maliyet çıkarabilir.

Soğuk hava deposu ne kadar elektrik harcar?
-Motor gücüne göre ve evaporatör sayısına göre değişkenlik gösterir.


Hizmet verdiğimiz iller: İstanbul, Ankara, izmir, Şanlıurfa, Isparta, Bursa, Çerkezköy, Çanakkale, Çorlu, Çorum, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Gebze, Hatay, Isparta, İzmir, Samsun,  Şanlıurfa, Urfa, Usak, Van, Veliköy, Torsu, Orhangazi, Türkoğlu, Şanlıurfa çiçek, Ulubay, Ulutan, Vartolu, Veysel, Zeytinli, Zonguldak, Zozan, Bingöl, K.maraş, Kırkağaç, Konya, Adana, Uşak, Ova, Paflar, Antalya, Aydın, Mersin, Manisa ve diğer tüm ilçe ve illerdir.
Tavsiye Yazı
Kondenser Nedir? Ne İşe Yarar? Fiyatları
Tavsiye Yazı Şarküteri Dolabı Fiyatları
Tavsiye Yazı Reyon Dolabı İmalatı - Fiyatları


Sahibinden soğuk hava deposu - İkinci el soğuk hava deposu Soğuk hava deposu motoru - Soğuk hava deposu projesi Soğuk hava deposu İstanbul - Soğuk Hava Deposu kapısı- Soğuk Hava Depoları - 
Soğuk Hava Deposu Servisi  • Beğendim Paylaşıyorum

Bir Yorum Bırak

23 Yorum
halil ulucak

yorum olarak gelen veriler yazıya eklenecektir. Önemli görüşlerinizi belirtiniz lütfen.

17 Şub 2020 tarihinde yazıldı.

Hakan kaya

Hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Bir arkadaşım bahsetti sizden. Bundan sonra tüm işlerimiz için sizi rahatsız edeceğim. Çalışmalarınızda başarılar

4 Mar 2020 tarihinde yazıldı.

Recep Uslu(Yönetici)

rica ederiz hakan bey. Soğuk hava deposu harici kafanıza takılan başka konular olursa soğutma sistemleri hakkında onlar için de arayabilirsiniz.

4 Mar 2020 tarihinde yazıldı.

Ата

Üzüm soguk oda için metal yapim toplam alani 7200 m2 fiyat liste istiyoruz Saygilarla Ata

5 Mar 2020 tarihinde yazıldı.

Recep Uslu(Yönetici)

Ata bey belirtmiş olduğunuz mail adresinden üzüm soğuk oda için dönüş yapılmıştır.

8 Nis 2020 tarihinde yazıldı.

Nasuh ÇETİN

Hocam selam, 3m*3m yükseklik 2,5 m 10 cm sandaviç panelden yapılan depo için +4 derece sebze meyve için kaç hp motor, kondenser ve evaparatör tek fanlı yada çift fanlı kullanılması uygun olur ve tahmini fiyat nedir (sadece soğutma sistemi için depo mevcut) vereceğiniz bilgi için şimdiden teşekkürler.

26 May 2020 tarihinde yazıldı.

ali

Hocam 100 metre kare komple depo için ortalama fiyat nedir acaba ve içine kaç oda yapılabilir?

17 Haz 2020 tarihinde yazıldı.

Recep Uslu(Yönetici)

Ali bey 100 M2 yer ortalama 160 bn tl tutar. Soğuk hava deposu içerisine de 4 soğuk oda kurulabilir. Daha detaylı bilgi için ne zaman isterseniz arayabilirsiniz.

18 Haz 2020 tarihinde yazıldı.

Fatih öztürk

İyi akşamlar ben 60 ile 100 metre kare arasında 6 metre yükseklik - 18 derecelik oda yapmak istiyorum bunun bana maliyeti ne olur birde bu oda için kendime ait trofa koymam gerekirmi

13 Ağu 2020 tarihinde yazıldı.

Recep Uslu (Yönetici)

Merhabalar Fatih Bey, Trafo gerektirmez. 100 m2 -18 derece soğuk hava deposu fiyatı 260.000 TL tatarındadır.

20 Ağu 2020 tarihinde yazıldı.

Osman OLUK

1.000.000/240=4.166,67 yukarıdaki kapasite hesabını yeniden gözden geçirmenizi öneririm.

21 Eyl 2020 tarihinde yazıldı.

Recep Uslu(Yönetici)

@Osman OLUK Dikkatiniz için tebrikler. İlgili içerik düzenlenmiştir. Katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederiz.

25 Eyl 2020 tarihinde yazıldı.

Mete Akcay

Merhabalar Soguk hava depolari imalatinizda max sogutma derecesi ne kadar

6 Ara 2020 tarihinde yazıldı.

Recep Uslu(Yönetici)

@Mete Akcay hangi alanda kullanılacak ise ona uygun sistem tercih ediyoruz. Hangi ürünü saklamak için soğuk hava deposu istiyordunuz Mete bey?

8 Ara 2020 tarihinde yazıldı.

Fatih Başıbüyük

3*3 oda içerisine sadece dış ünüte ve iç tek fanlı olacak sadece tüm meyve konulacak benim kendi evim için düşünüyorum 220 volt olacak fiyat alabilir miyim

27 Ara 2020 tarihinde yazıldı.

Aleyna

Merhabalar. Soğuk hava deposu projemiz için soğutma çevrim ekipmanlarınızın(evaporator,condenser vb) maliyetlerini ve özelliklerini paylaşabilir misiniz? Teşekkürler.

7 Oca 2021 tarihinde yazıldı.

Aleyna

Merhabalar. Soğuk hava deposu projemiz için soğutma çevrim ekipmanlarınızın(evaporator,condenser vb) maliyetlerini ve özelliklerini paylaşabilir misiniz? Teşekkürler.

7 Oca 2021 tarihinde yazıldı.

Arif balcı

Slm.alykm.hayırlı işler çık ayrıntılı anlaşılır yazmışssınız tşk.ederim.bu vesile ile kendi ihtiyacımıda anlatmak isterim,kocaeli,derince ilçesinde oturmaktayım,apartmanın altında 30 m2 .2 duvarı perde beton 1 duvarı ytong diğer iç duvar tuğla ile örülmüş oda var burasını kışlık yiyecek ihtiyacımda kullanacağım,patates,soğan,nohut,fasulye vs.gibi ürünleri saklayabileceyim şekilde soğuk hava deposu yapmak istiyorum,tavsiyenize ihtiyacım var,kaç tl.ye mal edebilirim.

9 Oca 2021 tarihinde yazıldı.

Mustafa dal

Ortalama 7m2 odaya yapmayı düşünüyoruz bunun elektrik yakımı ne kadardır yada bir buzdolabına eş değer diyeblirmiyiz şimdiden teşekkür ederiz

27 Oca 2021 tarihinde yazıldı.

Fuat AYDIN

Selamun Aleykum. Mardinde iki katlı evimin alt katının 100 m2 sini kış meyvesini saklamak için soğuk hava deposu yapmak istiyorum .deponun taban,taban ve duvarlarını 4 cm kalınlıkta standart köpükle kapatıp yalıtımı sağlamayı düşünüyorum. Bunun dışında soğutma için neler lazim ve maliyeti 'ne olur. Fikrinizi paylaşabilir misiniz.

2 Şub 2021 tarihinde yazıldı.

Osman Ekinci

Kolay gelsin samsun da 1500 m2 kapalı alan için soguk hava deposu maileyeti istiyoruz

8 Nis 2021 tarihinde yazıldı.

Onur Avcu

4x4 üretiminiz var mıdır? 3x3 oda için ne kadar elektrik gücü istenmektedir.

5 Eki 2021 tarihinde yazıldı.

muhammed ertakuş

Başarılarınızın devamın diliyorum. Profesyönellik başka birşey.

25 Oca 2023 tarihinde yazıldı.
Bu yazıya puan vermek istermisiniz ?
40 Oy Kullanıldı: Yazı Puanı 4,5