info@uzmansogutma.com
Tel: (+90) 0542 278 5559
Dik dolap nedir? Dik Dolap İmalatı Nasıl Yapılır?
Henüz Yorum yapılmamış 11 Haz 2023 1308
Tahmini Okuma Süresi:2 Dakika

DİK DOLAP

Dik Dolap nedir?

Dik dolap adı üstünde dikdörtgen şeklinde zaman içerisinde çabuk bozulabilen gıdaları belirli sürelere kadar saklayabilmek için imal edilen eşyalardır. Dik dolaplarında aslında sütlük dolaplarından bir farkı yoktur. Görünüş itibariyle şık bir tasarıma sahiptir diyebiliriz. Kapıları sürgülü olabilmektedir. Cam şişelerde bulunan içecekler için de kullanışlı bir yapıya sahiptirler. Dik dolap ile sütlük dolabı arasında fonksiyonel açıdan bir fark yoktur. Görünüş bakımından farklılıklar vardır.

Dik dolap Çeşitleri veya dik dolap modelleri

Dik dolap çeşitleri sahip oldukları kapı sistemine bağlı olarak birbirlerinden ayrılmaktadırlar. Ayrıca motorlarının bulunduğu yere bağlı olarak çeşitli özelliklerde bulunabilmektedir. Üretime bağlı olarak da derin dondurucu yapıları da vardır.

Bunlardan başka dik içecek dolapları, dik tatlı dolapları, dik pasta dolapları, dik çikolata dolapları, dik dondurma dolapları, dik et ve et ürünleri dolapları, endüstriyel dik dolaplar, dik vitrin dolapları, dik kasap dolapları, dik market dolapları, dik meze dolapları, dik peynir dolapları, dik şişe dolapları gibi birbirinden farklı dik dolaplar kullanılmaktadır.

DİK DOLAP İMALATI

Dik dolap imalatı çabuk bozulmaya elverişli olan gıda ve içeceklerin uzun süre muhafaza edilebilmesi için günden güne artmaktadır. Küçük ve büyük işletmeler olmak üzere ayrıca endüstriyel alanda gıda üzerine çalışan firmalar için dik dolap imalatı bir ihtiyaçtır. Sahip olunan mekanın büyüklük ve küçüklüğüne bağlı olarak dik dolap imalatları da o yönlü olmaktadır. Satışlarda buna paralel gelişmektedir. Dik dolap soğutma prensibi de diğer soğutuculardan bir farkı bulunmamaktadır.

DİK DOLAP FİYATLARI

Dik dolap fiyatları dolabın modeli veya çeşidine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Dik dolap modelleri için saklanılan gıdanın özelliğine bağlı olarak farklı modeller ön plana çıkmaktadır. Motorun gücü önemli olup dik dolap fiyatları dolapların farklı kapı sistemlerine bağlı olarak da farklı şekillerde karşımıza çıkabilir. Dik kasap dolabı fiyatları, dik pasta dolabı fiyatları gibi farklı modellerde ki dik dolapların fiyatını özelliklerinin yanı sıra kapasiteleri de belirlemektedir. Günümüzde gıda ve içeklerin korunması kadar onları hızlı soğutan mekanizmalara da ihtiyaç vardır. O nedenle bu nitelikler birbirinden ayrılmaz bir bütündür.


Tavsiye Yazı: Soğuk Hava Deposu Fiyatları

Tavsiye Yazı: Evaporatör Nedir?

Tavsiye Yazı: Kondenser Nedir?

Tavsiye Yazı: Soğuk Hava Deposu İmalatı  • Beğendim Paylaşıyorum
Bu yazıya puan vermek istermisiniz ?
1 Oy Kullanıldı: Yazı Puanı 5

Bir Yorum Bırak