info@uzmansogutma.com
Tel: (+90) 0542 278 5559
Sütlük Dolabı Nedir - Fiyatları, Çeşitleri ve İmalatı
Henüz Yorum yapılmamış 17 Haz 2020 3813

Sütlük Dolabı

Sütlük dolabı nedir; Kasap, Market, Süpermarket ve Hipermarket gibi işletmelerin içecek ve yiyeceklerini muhafaza ettikleri dolaplara sütlük dolabı ya da sütlük reyonu denilmektedir. Sütlük dolabı ürünlerin kullanım ömrünü uzatmak ve de ürünün doğal özelliğini bozmadan muhafaza edebilmek için önemli bir yere sahiptir.

Sütlük dolabı market ve benzeri büyük küçük tüm işletmelerde kullanılmaktadır. Hatta günümüzde işletmeler ofislerine otomat isminde ödeme karşılığı ürününüzü veren içecek dolapları kurmaktadır.Sütlük dolabı modelleri arasında büyük marketler daha çok hava perdeli sütlük dolaplarını tercih etmektedir.

Sütlük dolabı arızaları daha çok gaz ve termostat arızaları nedenli olmaktadır. Sütlük dolabı ayarı yapıldıktan sonra kontrol edilmelidir. Aksi halde sütlük dolabı ayarları yapılmadan kullanıldığında çeşitli daha büyük arızalara neden olabilir. Bir diğer arızalanan yerler ise sütlük dolabı kapaklarıdır. Kapaklardan kasıt sütlük dolabı kapı tekerleği ve kapı yayıdır. Kapı tekerleği yani rulmanı aşırı ve sert kullanımdan dolayı arıza yapabilmektedir.

 

Sütlük dolabı aydınlatma kalitesi iyi ve nerji sarfiyatı düşük olmalıdır. Sütlük dolabı bayileri arasında bizlerden de fiyat teklifi almayı unutmayınız. Sütlük dolabı çalışma prensibi diğer soğutma sistemlerinde de olduğu gibi motor, kondenser ve evaprotör üçlüsünden oluşmaktadır.

Sütlük dolabı dijital gösterge fiyatları soğuk hava depolarında kullanılan termostatlardan daha uygundur. Aynı zamanda hacim olarak da daha küçüktür.

Sütlük dolabı dijital termostat fiyatları kalitesine göre artmakta ve azalmaktadır. Eski tip dijital termostatlar daha uzun ömürlü yeni tip çok fonksiyonlu termostatlar ise daha kısa ömürlüdür.

 

Not:Sütlük Dolabı en uygun fiyata satın almak istiyorsanız bizden teklif almalısınız.

Sütlük dolabı dizilimi çok satılan ürünlerin kapı ağızlarında ve görünen en aydınlık yerlerde olması önemlidir. Ayrıca ilk giren ilk çıkar diye bir sözü vardır. FİFO(First in First out ) şeklinde muhasebe derslerinde anlatılmaktadır.

 Sütlük dolabı elektrik tüketimi motor sayısına ve sütlük dolabının büyüklüğüne göre değişmektedir. Aynı zamanda içerisinde muhafaza edilen ürünlerin daha çok soğuk olması istenirse elektrik tüketimi buna paralel şekilde artabilir.


Sütlük dolabı fan fiyatları alanın sütlük hacmine göre büyük veya küçük fan kullanılacağı için değişmektedir. Aynı zamanda fan motoru da fanı çevirebilecek güçte olmalıdır. Soğutulacak alan hacmi büyük ise kullanılacak ise fan motoru büyümekte ve fan motoru fiyatları artmaktadır.

Sütlük dolabı kompresörü içindeki gaz basınç ile yoğunlaştırıcı ya gönderilir ve sütlük dolabı gazı soğutma işlemindeki rolünü yerine getirir.

Sütlük dolabı montajı yapılırken bu rulmanlar dikkatli şekilde takılmalı ve kontrol edilmelidir.


Satılık sütlük dolabı ikinci el alırken sahibinden, gittigidiyor, makinecim, letgo gibi platformlardan yardım alınabilir.

Soğuk içecek dolabı ölçüleri istenilen ölçülerde üretilmekte ancak genelde yatay olarak 2 metre, 3 metre, 4 metre şeklinde tercih edilir. Daha uzun da üretilebilir. Dikey dolap yükseklik ölçüleri ortalama 2.30 cm dir.

Vitrinli yatık dolap özel üretim olarak firmamızca yapılabilmektedir.

  

Sütlük dolabı ölçüleri genişlik olarak istenilen genişlikte üretilmektedir. Boy olarak 2.20 cm ve üzeri üretimi mümkündür.

Sütlük dolabı parçaları:
-Dolap Kapısı,
-Kompresör
-Kondenser
-Rulman,
-Kapı kolu veya kilidi,
-Kapı contası,
-Rafları,
-Dijital Termostat Gösterge,
Olarak sıralanmaktadır.


Sütlük dolabı rafları demir ve plastik boya ile boyalı şekilde satılmaktadır. Sütlük dolabı paslanmaz raf alınmasına dikkat edilmelidir.

Sürgülü kapılı sütlük dolabı ray tekeri dönmüyor veya zorlanıyorsa yağlanabilir. Sütlük dolabı servisi olarak sıfır ve tamir bakımı için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Sütlük dolabı soğutma ayarı mevsimsel olarak değiştirilmelidir. Bu ayarları yaparak elektrik tüketimi azaltılabilir.


Sütlük dolabı tamir ve bakım servisi olarak İstanbul ilçelerinin geneline hizmet vermekteyiz

Sütlük dolabı tamiri kısa süre içerisinde yapılarak içerisindeki ürünleriniz zarar görmeden teslim edilmektedir. Sütlük dolabı termostat ayarı yapılarak tüm eksikleri giderilir. Sütlük dolabı tekeri iki farklı şekildedir. Biri alt taban tekeri ve biri kapı tekerleğidir.

 

Sütlük dolabı teknik özellikleri genel olarak soğutma işlemini hızlı ve daha az enerji tüketimi ile gerçekleştirmek için geliştirmekteyiz.

Sütlük dolabı termostat fiyatları kalitesine göre artmaktadır. Sütlük dolabı üreticileri tarafından termostatlar dijital olarak tercih edilmektedir. Sütlük dolabı yedek parça eksikliği vb nedenlerle bekletilmemek için bizleri arayabilirsiniz.

Sütlük dolabı veren firmalar su, kola enerji içeceği ve süt ürünleri satan firmalardır.

Sütlük Reyonu Dolabı

Sütlük Dolabı Çeşitleri

Sütlük Dolabı Çeşitleri kullanım alanına göre 4 gruba ayrılmaktadır.
Sürgülü kapılı sütlükler
Açılır kapılı sütlükler
Hava Perdeli Kapısız sütlükler
Kare yatay sütlükler


Sürgülü kapılı sütlükler: Sürgülü kapılı sütlükler kullanım alanı dar olan olan mekanlarda ilk tercih edilecek ürünlerdendir. Çünkü kapaklarının açılması ile işgal edilecek alan sürgülü kapılarda oluşmaz. Sürgülü kapıların tek olumsuz tarafı aynı anda bir çok kullanıcı kullandığında el sıkışmaşı gerçekleşebilir.


Açılır kapılı sütlükler: Açılır kapılı sütlükler kullanımı geniş alanlarda her bölümün kendine ait kapağı olacak şeklinde tasarlanmaktadır. Sürgülü kapılı dolaplara göre daha çok güvenlidir.


Hava Perdeli Kapısız Sütlükler: Kapısız sütlüklerde soğutma sistemi aşağıdan yukarıya veya yukarıdan aşağı üfleme şeklinde kullanılır. Bu şekilde sütlük içine dışarıdan hava girmesi engellenir. Ürünler soğuk şekilde muhafaza edilmesi sağlanmaktadır. Bu sütlüklerin olumsuz tarafı diğer sütlüklere göre daha çabuk tozlanmaya maruz kalmasıdır. Kapısız hava perdeli sütlükler aynı zamanda elektrik kesintisi gibi durumlarda en hızlı ısınan sütlüktür. Soğuma hızı da diğer dolaplardan düşüktür.


Kare yatay sütlükler : Bu sütlükler üzeri açık şekilde ve yan kısımları cam ile ocal kapalı sütlüklerdir. Görünümleri stadyumları andırmaktadır. Daha çok fırsat ürünlerinin kasa yakınında gösterildiği veya ek küçük bir şarküteri dolabı pozisyonundadır.


Sıkça sorulan sorular:

Sütlük dolabı nasıl yapılır?
-Soğutucu dolap yapan firmalar olarak bizler tarafından boyutları belirlenen sütlük dolabının malzemeleri hazırlanarak kurulacak alana taşınır. Kurulum işlemi ve test işlemleri yapılır.

Sütlük dolabı nasıl dizilir?
-Sütlük dolabı diziliminde ağır ve hacmi büyük ürünler alt raflara küçük ve raflara çok ağırlık yapmayan ürünler üst raflara konulmalıdır. Ağır ürünlerin üst raflarda olması müşterinin ürünü kaldıramaması veya uzak kalmaması açısından dikkat edilmelidir. Tarihleri eski ürünler öne yeni tarihli ürünler arka kısımlara dizilmelidir.

Sütlük dolabı neden soğutmuyor?
-Sütlük dolabı soğutmuyor ise gaz bitmiş, kapı contaları eskimiş veya fan arızası olmuş olabilir.

Sütlük dolabı derece ayarı kaç olmalı, nasıl yapılır?

-Sütülk dolabı ortalama 5 - 6 derece olmalıdır.

Sütlük dolabında neler bulunur?
-Süt, yoğurt, peynir, tereyağı, kaymak, sucuk, salam, sosis, döner, Kıyma, lavaş, günlük yufka, pizza, pingui, milkshake, danone, meyveli yoğurt, hazır pasta tatlılar, krema, mantar benzeri ürünler saklanmaktadır. Genelleme yaparsak hayvansal ürünler, tarımsal ürünler, unlu mamüller, su ürünleri, süt ürünleri, hazır tatlı yiyecekler gibi ürünler muhafaza edilmektedir.
Sahibinden satılık sütlük alınır mı?
-İkinci el sütlük dolabı satın almadan önce mutlaka bir soğutma sistemleri uzmanına kontrol ettirilmelidir.

•Sütlük dolabı ikinci el satın alınır mı ?

-Sütlük dolabının paslanma, çürüme gibi problemleri var mı kontrol ediniz. Çalışma sistemini kontrol ediniz. Eğer dolabın çalışmasından şüphe ediyorsanız dolabı bir soğutma sistemi uzmanına kontrol ettiriniz.

•Sütlük dolabı neden terleme yapar ?

Dahili terleme genelde, dolabın içine sıcak havanın girmesine izin veren kapının sürekli açılıp kapanmasından dolayı oluşmaktadır.


Tavsiye Yazı  Soğuk Hava Deposu
Tavsiye Link  Reyon Dolabı İmalatı- Fiyatları
Tavsiye Link  Şarküteri Dolabı Fiyatları

Sütlük dolabı fiyatları - Sahibinden sütlük - İkinci el sütlük- sütlük dolabı fiyatları istanbul - sütlük dolabı tamiri -sütlük dolabı bayileri -3 metre sütlük fiyatları - sütlük dolabı motoru -Sütlük Dolabı letgo - sütlük dolabı soğutucusu  • Beğendim Paylaşıyorum

Bir Yorum Bırak

Bu yazıya puan vermek istermisiniz ?
5 Oy Kullanıldı: Yazı Puanı 4,8