info@uzmansogutma.com
Tel: (+90) 0542 278 5559
Sütlük Dolabı İmalatı - Fiyatları, Modelleri - Tamiri
4 Yorum 25 Ağu 2023 22901
Tahmini Okuma Süresi:7 Dakika

Sütlük Dolabı

Sütlük dolabı hepimizin gördüğü ya da alışverişler esnasında bildiği market, kasap, süpermarket gibi işletmelerin yiyecekleri ve içecekleri istenilen seviyede muhafaza ettikleri dolaplara sütlük dolabı ya da sütlük market dolabı adı verilmektedir.

Bu dolaplar, belirli derece altında korunmak zorunda olan ürünlerin, kullanım ömürlerini uzatmak ve kendi özelliklerini bozmadan muhafaza edebilmek için fayda sağlayan önemli techizatlardır.


Yiyecek ve içecek ihtiyaçların temin edildiği tüm işletmelerin değişmez ihtiyacı hijyenik ve doğal olarak sunumları için değişmez araçlardır.


Günlük tüketilebilen paketli ya da açık tüm ürünlerin toplu halde bulunmalarını ve teşhir edilmelerini gerçekleştiren bu dolaplar, bu önemli özellikleri sayesinde ürünlerin ticaretini yapan firmalar için vazgeçilmez ana kalem demirbaşlardandır.


Hatta bu tip dolapların her geçen gün çeşitleri artmaktadır. Son dönemlerde çeşitli işletmelerin ya da büyük grupların ofislerinde ya da ofis girişlerinde otomatlar olarak da karşımıza çıkmaktadırlar. Sütlük dolapları genel olarak aydınlatma kalitesi çok yüksek ve enerji sarfiyatı en düşük olanlardan oluşmalıdır.


Sütlük Dolabı İmalatı

Sütlük dolabı imalatı nasıl yapılır tüm aşamaları ile sizlere anlatacağız.  Sütlük dolabı üreticisi olarak yılların verdiği tecrübelerle sizlere tam olarak istediğiniz ölçü ve standartlarda özel üretim yapmaktayız. 


Firmamız ile tüm sütlük dolabı ihtiyaçlarınız için iletişime geçebilir, varsa kafanızdaki sorulara cevap arayabilrisiniz. Hemen aşağıdaki arama veya whatsapp butonlarından bizle iletişime geçin tüm sorularınızı yanıtlayalım. İşletmeniz için kararsız olduğunuz yerlerde bizlerden ücretsiz keşif de isteyebilirsiniz. Sütlük dolabı imalatı ile sektörde öncü olan firmalardan oalrak sizlere hizmet etmekten onur ve gurur duyarız.

Soru ve görüşlerinizi ayrıca aşağıdaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Sütlük Dolap Çeşitleri

Sütlük dolapları çok çeşitleri modelleri bulunmakla beraber genel olarak marketlerde hava perdesi sütlük dolabı tercih edilmektedir. Genel dizilim olarak çok satılan ürünler ön tarafta ve aydınlatma kalitesinin yüksek olduğu, görünen en uygun yerlerde olması önemlidir. Bunun yanında tüm sektörlerde olduğu gibi tazeliği ve kullanıma ömrü önemli olan ürünlerde, ilk giren ilk çıkar kaidesi bu sektörde de en önemli başlıklardan biridir.


Sütlük dolaplarının enerji harcamaları, oluşturulan dolabın büyüklüğü ve kullanılan motor sayısına göre değişebilmektedir. Bunun yanında içerisinde korunan yiyecek ve içeceklerin tutulması gereken soğukluk derecesi, bu ürünün ana maliyetini ve enerji giderini değiştirebilmektedir.

Sütlük Dolabı Kullanımı

Sütlük dolapları genel anlamda tüm makine tesisatlarında olduğu gibi basit bir çalışma yönergesine sahiptir. Dolap içerisindeki kompresörlerin ortaya çıkardığı gaz basıncı İle kondensere iletilir ve dolap gazı soğutma amaçlı rolünü yerine getirir.

Sütlük dolabının, plan ve projelendirildikten sonra bulunduğu ortama yerleştirilirken montaj sırasında tüm parçalarının belirli bir sıra ve dikkat içerisinde takılması ve kontrol edilmesi, sistemin doğru çalışabilmesi için en önemli kurallardan biridir.

Sütlük dolapları genel amacıyla et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, içecek ve içecek ürünleri gibi çeşitlendirilen, soğuk olarak tutulması ya da kullanım tarihleri içerisinde belli ısı derecesi seviyesinde muhafaza edilmesi gereken tüm ürünlerde kullanılmaktadır. Genel olarak sütlük dolabı temin edilmek istendiğinde birkaç ayrıntı önem arz etmektedir.

·         Sütlük dolapların rafları ve buna benzer birçok parçasını paslanmaz olmasına dikkat edilmelidir.

·         Kullanılan malzemelerin soğuk havaya ve uzun süreli kullanıma dayanıklı birinci sınıf kaliteli malzeme olması önemlidir.


Sütlük Dolabı Teknik Özellikleri Nelerdir?

Sütlük dolabı birkaç ana kalem altında farklı parçalardan oluşmaktadır. Sütlük dolabı parçaları;


Dolap kapısı,

Kompresör,

Rulman,

Kapı kolu,

Kapı Contası,

Talebe göre dijital termostat göstergeleri


Gibi parçalardan oluşmaktadır. Sütlük dolapları talep edilen ve kurulması düşünülen iç mekan özelliklerine ve ebatlarına göre değişik dış renklerde yapılabilmektedir. Bunun yanında dış renkleri farklılık gösterse bile iç dizayn rengi genel olarak beyaz renkten meydana gelmektedir.


Sütlük dolaplarının genel anlamda müşteri taleplerine göre düzenlenen rafları yine de belli başlı kriterler içerisinde ön plana çıkar. Bunlar gıda ve hazır ürünlerin sunumunda önem arz etmekte olan, ürünlerin sağlıklı bir şekilde sunulmasına fayda sağlayan, ızgaralı ya da düz metallerden oluşan raf sistemidir.


Sütlük dolabı kullanımı sırasında yüksek enerji maliyetleri ortaya çıkarmaması için sürgülü veya menteşeli kapı gibi modellerle kapı sistemleri ile kullanılması önemlidir. Bununla birlikte; büyük market ve sütlük dolaplarında, dış soğutma üniteleri ile içindeki teller arasında uzaklık, enerji sarfiyatını optimum seviyelerde tutabilmek için uzman teknik ekipler ve tecrübeli firmalar tarafından projelendirilmesidir.


Sütlük Dolabı Kullanım Özellikleri Nelerdir?

Teknik verilerin dışında, kullanacak yerde sunumun yapılacağı ürünlerin, dikkat çekici sağlıklı ve istenilen derecede koruması sağlanmalıdır. Ayrıca algılanabilir seviyede etiketlerinin görülebilir ve özenle dizilebilecek iç dizayn şekline sahip olmalıdır. Her geçen gün artan market ve market düzenlerinin içerisindeki algı ve dekor çalışmaları nedeniyle, sütlük dolabı çeşitleri görünüm olarak artmakta ve bununla birlikte daha az enerji tüketimi ile ilgili geliştirilerek projelendirmektedir.


Sütlük dolabı üreticileri tarafından genel olarak kullanılan termostatlar dijital olarak ön plana çıkmaktadır. Bunun yanında bu süreçlerde, belirli markalar, belirli market ve süper marketlere promosyon olarak kullanım amaçlı hediye etmektedir. Genel olarak ağır ve hacimli ürünler zemin kata diğer ürünlerde üst katlara doğru dizilmelidir.


Sütlük Dolabı Arıza ve Onarımları

Genel arızalarından en başında evlerde de karşılaşabileceğimiz dolap gazının bitmiş ya da kapı contaların eskimiş olabileceği gibi nedenler sıralanabilir. Bunun dışında genel olarak terlemelerde dikkat çekebilmektedir. Bu terlemelerin başlıca sebepleri arasında dolap kapaklarının sürekli açılıp kapanmasıdır.


Oluşabilecek arızalar sonucu yaptırmış olduğunuz ürünün ana firması tarafından servisi sağlanmaktadır. Piyasa şartlarında, garanti süresinin dolması sonucu sizlerin de genel olarak bulabileceğiniz kaliteli ve birinci sınıf işçilik yapan soğutma firmalarından destek alabilmektesiniz.


Sütlük Dolabı Nasıl Satın Alınır?

Bugünkü şartlarda yukarıda saydığımız birçok özelliğin içerisinde belirtmeye çalıştığımız ana konulardan biri sütlük dolaplarının imalat aşamasında ki kaliteli ve birinci sınıf malzemelerden oluşması gereğidir. Genel olarak kullanacağınız şekli, soğutma derecesi ve alt yapısı ile birlikte projelendirebilecek ve bu projeleri referansları ve kaliteli hizmeti ile sonuçlandırabilecek soğutma firmalarına ulaşabilirsiniz.


Bu firmalar, sizlerin talep ve isteklerine göre birkaç alternatifli proje çalışması yaptıktan sonra teklifi sunar. Bu teklif sonucu içinden seçilen firma, talep etmiş olduğunuz ürünü en kısa sürede, renk ve kullanacağı malzemelerle oluşturup kurulumunun yapılmasını sağlar.


Bu kurulum yapıldıktan sonra, işletme ana faaliyetlerine başlamadan evvel soğutucunun belirli kıstaslar içerisinde çalıştırılıp, istenilen faydanın sağlanıp sağlanamadığı kontrol edilir ve akabinde ürünler sunum amaçlı yerleştirilir.


Bununla birlikte, kurulumdan sonra sütlük dolabı kullanım yerine montaj yapılıp, market ya da buna benzer ticari faaliyet alanımızın elektrik desteği konusundaki altyapısı da bu dolapların faaliyetlerini kesintisiz sürdürebilmesi için önem arz etmektedir.


Sütlük dolabı içerisindeki malzemeler nedeniyle uzun süreli elektrik kesintisi ya da arızalarını destekleyebilecek altyapı sağlamaz. Oluşabilecek elektrik kesintilerinde içerisinde bulunan malzemelerin zarar görmemesi açısından kullanılan mekanda bu tip kesintilere karşı jeneratör ya da ups desteklerinin olması önem arz etmektedir.


İkinci El Sütlük Dolabı

Sütlük dolabı genel olarak sıfırdan proje çalışmaları sonucu oluşturmakla birlikte uygunluğu ve sağlamlığı test edilebilecek ikinci el ürünler olarak da piyasadan temin edilebilmektedir. Bu ürünler alınan yerde ya da bu ürün hakkında yeterli bilgiye sahip firmalar tarafından test ettirilip uygunluğu onaylandıktan sonra çalışabilir durumda satın alınabilir.


Sütlük Dolabı Fiyatları

Sütlük Dolabı Fiyatları genel olarak ölçü, büyüklük ve kullanılan malzemelerin standartlarına göre değişik fiyatlar ile ortaya çıkabilmektedir. Bunun akabinde talep edeceğimiz ikinci el ürünlerde de sütlük dolabının üretim yılı baz alınarak görüntü ve durumuna göre bir fiyat ortaya çıkabilir.


Sütlük dolabı bulunduğunuz mekan ve sunum yapacağınız ürünlerin çeşit sayısına göre istenilen boy, ölçü ve büyüklükte temin edilmekte ya da imalatı yapılabilmektedir.


sütlük dolabı fiyatları

sütlük dolabı bayileri

sütlük dolabı fan motoru fiyatları

Sütlük dolabı tamiri

sütlük dolabı sahibinden

sütlük dolabı 3 metre

Sıkça Sorulan Sorular

Sütlük dolabı nasıl dizilir?

Sütlük dolabı dizilimi çok alınan ürünlerin kolay ulaşılabilecek yerlere konulmalıdır. Ayrıca son kullanma tarihi geçmemesi için yakın tarihli ürünlerin ön kısımlarda tutulması önemlidir. aynı zamanda tüm ürünlerin gözükebilmesi için boy farkları da göz önünde bulundurulmalıdır. 

Tavsiye Yazı  Soğuk Hava Deposu Nedir [Tüm Bilmeniz Gerekenler] 

Tavsiye Yazı  Reyon Dolabı İmalatı Fiyatları 

Tavsiye Yazı  Soğuk Hava Deposu İmalatı - Kurulumu - Fiyatları  • Beğendim Paylaşıyorum
Bu yazıya puan vermek istermisiniz ?
13 Oy Kullanıldı: Yazı Puanı 4,7

Bir Yorum Bırak

4 Yorum
Nasuh

Merhabalar yurtdışına Fransa’ya sütlük dolap gönderiyor musunuz

24 Kas 2020 tarihinde yazıldı.

Eyyüp KAYA

Merhabalar soğutucu dolabın içten ya da dıştan motorlu olmasının avantaj ve dez avantajları hakkında bilgi verir misiniz fiyat farkı varmıdır

21 Ara 2020 tarihinde yazıldı.

mehmet kozan

Merhaba, sutluk dolabi fiyat listesini gonderirmisiniz. Tessekurler.

11 Ara 2021 tarihinde yazıldı.

yakup sag

merhaba sütlük dolabi fiyatlarini ölcülerine göre verbilirmisiniz kolay gelsin iyi günler..

12 Ara 2022 tarihinde yazıldı.