info@uzmansogutma.com
Tel: (+90) 0542 278 5559
Kasap Dolabı Nedir? İmalatı nasıl yapılır? Fiyatları Ne Kadar
1 Yorum 7 Nis 2022 13740
Tahmini Okuma Süresi:5 Dakika

KASAP DOLABI NEDİR?

Kasap dolabı nedir? İmalatı nasıl yapılır? Kasap dolap çeşitleri ve daha bir çok detayı sizlerle paylaşacağız.  

Şimdi başlıyoruz.

Öncelikle kasap dolabı tabiri bir çok kelimeyi içinde barındırmaktadır.

Kasap dolabı nedir? sorusunun sektörler için farklı tanımı olabilir. Kasap dolabı bir çok sektörde kullanılabilir ama yaygın olarak gıda sektöründe kullanılır. Alışveriş alışkanlıklarının temin edildiği işletmelerin en küçüğünden en büyüğüne kadar değişmez ihtiyacı olan kasap dolapları hijyenik ve doğal ürün sunumunun değişmez araçlarındandır. Günlük tüketilen paketli gıda ve diğer ürünlerin muhafazasının yanı sıra toplu halde bulunmaları ve teşhir edilmelerini sağlayan kasap dolapları bu özelliğiyle marketlerin ana kalemini oluşturmaktadır.  


Kasap  dolabı soğuk saklamada ihtiyaçlarınız için tasarlanmıştır . Kasap dolabı imalatı kendi aralarında sektörden sektöre değişkenlik göstermektedir. 


Peynir dükkanı için kasap dolabı imalatı daha çok şarküteri reyonu veya şarküteri dolabı olarak üretilir. Bir kasap için kasap reyonu olarak tabir edilir. 

Pastane, cafe ve benzeri işletmelerde tatlı türü ürünler için ise pasta dolabı veya pastacı dolabı tabirleri kullanılır. Marketler de kullanılan dolaplar için ise daha çok sütlük dolabı terimi kullanılmaktadır.


Şimdi kasap dolabının kullanım amaçları açısından en çok tercih edilen kasap reyon dolabı üzerinden örneklendirme yapalım.

Siz bunu tüm kasap dolabı imalatları için düşünebilirsiniz.


Kasap reyon dolabı  satın alırken ve üretilmesinde dikkat etmeniz gereken önemli unsurlar vardır.

Kasap dolabı, sizin yüzünüzdür. Tarzınız ve kasanıza girecek olan kazançlarınızı %90 oranında etkileyecek faktördür. 


  1. Dolap soğutma özelliği düşük olmamalı
  2. Dolap aydınlatma sistemi canlı olmalı
  3. Dolap hacmi görsel açıdan sağlam durmalı
  4. Ergonomik olmalı
  5. Kolay temizlenme ve hareket etme

Bu maddeler tüm reyon dolapları için geçerlidir.


Kasap reyon dolabı fiyatları belirlenmesinde dolap büyüklüğü ve üretim malzemesi etkilidir. 

Et reyon dolabı satın alırken elektrik tüketimi de göz önünde bulundurulması gereken konulardır. 


Şimdi en çok sorulan sorulara sizler için cevap vereceğiz.

Kasap Reyon dolabı ikinci el alınır mı?

Kasap dolabı ikinci el almak istiyor olabilirsiniz. Bu durumda dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. 


Kasap dolabının taban sac kısımlarında çürüme veya aşırı paslanma gibi durumları var mı kontrol ediniz. 

reyon-dolabi

Aynı zamanda reyon dolabı soğutma sisteminin çalışma durumunu kontrol ediniz. 

Eğer çalışmasından şüphe ettiğiniz ama tasarım olarak güzel bir dolap bulmuş ve almak istiyorsanız DİKKAT! Dolabı bir soğutma sistemi uzmanına kontrol ettirerek satın almalısınız. Kasap dolabı ikinci el alırken görsel açıdan yeni olması çok önemlidir. Ancak motorundan şüpheniz var ise işletmenize kurduktan sonra ve çalıştırmadan bakımını yaptırınız. Aksi takdirde ürünleriniz zarar görebilir ve sizlerde zarara uğrayabilirsiniz.

KASAP DOLABI İMALATI

Kasap dolabı imalatı sektörden sektöre değişkenlik göstermektedir. Peynir dükkanı  için kasap dolabı imalatı daha çok şarküteri reyonu veya şarküteri dolabı olarak üretilir. Bir kasap için kasap reyonu olarak tabir edilir. Pastane, kafe ve benzeri işletmelerde tatlı türü ürünleri için ise pasta dolabı veya pasta reyonu tabirleri kullanılır. Marketler de kullanılan dolaplar için ise daha çok sütlük dolabı terimi kullanılır. Sütler için kullanılan kasap dolapları genellikle dikey tercih edilirken diğer ürünler için kullanılan reyon dolapları yatay tercih edilir.

Kasap dolaplarında iç mekan özelliklerine ve ebatlarına göre dış renkleri farklılık gösterse de iç dizaynında hijyen rengi olan beyaz renk tercih edilmektedir. İç dizaynında önemli olan bir diğer unsur ise raf yapılarıdır. Talebe göre ızgaralı ya da düz metallerden oluşan raf kısmı market reyonlarının gıda ve hazır ürünlerin sunumunda önem arz etmektedir.

Kasap dolap camları kalın, sağlam ve kavisli olarak projeye göre üretilmektedir. Bombeli reyon dolabı camı olarak bilinmektedir. Reyon dolabı camında dikkat edilmesi gereken en önemli husus çok geniş olmamasıdır. Geniş olan camlar çok zor açılmakta ve hızlı hareket etmeyi engellemektedir.

Kasap  dolapları, altı depolu veya deposuz olarak paslanmaz çelikten üretilir. Kasap dolaplarının parçalarını dolap kapısı, alt soğutma haznesi, statik soğutma, soğutma akışkanı (R404a), poliüretan gövde, paslanmaz çelik gövde, paslanmaz çelik evaporatör kazanı, paslanmaz çelik çalışma kazanı, aydınlatma sistemi, kompresör, konderser, rulman, kapı kolu veya kilidi, kapı contası, raflar ve dijital termostat gösterge olarak sayabiliriz.

Kasap dolabı motoru soğutucu akışkana basınç uygulayarak konderser içerisine soğutucu akışkanı gönderir. Bu işlem ile soğutma çevirimi başlamış olur. Sonrasında konderserde yüksek ısıda gelen soğutucu akışkan gaz halden sıvı hale döner. Bu ani dönüşüm esnasında soğuma gerçekleşir. 

Kasap dolabı termostatı soğutma derecesini istenilen derecede tutmaya yarar. Reyon dolabı termostat fiyatları 200 ile 300 TL arasında değişmektedir. Termostatlar dijital ekranlı olarak değişmektedir.


KASAP DOLAPLARDA ELEKTRİK TÜKETİMİ

Kasap dolabı elektrik tüketimi motor sayısına ve kasap dolabının büyüklüğüne göre değişmektedir. Aynı zamanda içerisinde muhafaza edilen ürünlerin daha çok soğuk olması halinde istenirse elektrik tüketimi buna paralel şekilde artacaktır.

KASAP DOLABI FİYATLARI

Kasap dolabı fiyatları dolabın büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir. 

Kasap dolabı fiyatları dolabın hacmi ne kadar büyük olursa o kadar büyük motor ihtiyacı doğuracağı için artacaktır. Bir müşteri için kasap dolabının ışıklandırılması içerisindeki ürünlere albenilik katmaktadır. Kısacası kasapdolabı fiyatları dolabın dekor, renk, soğutma hacmi, dolap hacmi ile değişkenlik göstermektedir.


Kasap dolabı satın alırken ve üretiminde dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

1. Dolap soğutma özelliği düşük olmamalı

2. Dolap aydınlatma sistemi canlı olmalı

3. Dolap hacmi görsel açıdan sağlam durmalı

4. Ergonomik olmalı

5. Kolay temizlenme ve hareket edebilir olmalı


Karar verdiğiniz ve almayı düşündüğünüz kasap dolapları için bizleri arayarak yardım alabilirsiniz.

Yukarıda konumuz tüm sektörleri kapsadığı için açıklayamadığımız detaylı bilgileri aşağıdaki tavsiye linkler bölümünde bulabilirsiniz.


Tavsiye Yazı:Soğuk Hava Deposu

Tavsiye Yazı:Sütlük Dolabı

Tavsiye Yazı:Şarküteri Dolabı

Kasap dolabı imalatçısı - Et reyon dolabı - Kasap dolabı ikinci el - Kasap dolabı fiyatları - Kasap dolap üreticisi - Sahibinden kasap dolabı  • Beğendim Paylaşıyorum
Bu yazıya puan vermek istermisiniz ?
7 Oy Kullanıldı: Yazı Puanı 3,7

Bir Yorum Bırak

1 Yorum
Abdulbaki sadulov

Paslanmaz çalikte kasap vitrin dolabı bonbeli kaç para

27 Ara 2020 tarihinde yazıldı.